Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

Masöz İstanbul Teknikleri

| Genel | 7 Kasım 2018

masöz istanbul teknikleri

Masöz İstanbul Sırt Masaj Teknikler:
Masaj bilgisi  olmadan iyi bir masaj yapmak mümkün değildir.Bu profesyonellik isteyen bir iştir. Uzman olmayan kişiler  yaptıklarında istemsizce de olsa sağlık sorunlarına neden olabilirler. Bu yüzden masaj yaparken tekniklere hâkim olmak son derece önemlidir. Ve her zaman makamizlerde yazdığımız en önemli bilgi ile bugün ki makalemize başlamak istedim.

İlk masaj başlama noktası olan sırt masajı yaparken omuz kaslarını kesinlikle unutmamak gerekir. Omuzlara masajı yaparken yağ kullanmak faydalı olacaktır. Özellikle güzel kokulu yağların ortama güzel bir hava katacağı kesindir. Omuz bölgesine masajı yapmak için önce ellerinizi omuz kaslarının üzerine koyun ve bu kasları kavrayın.  Bu kasın üzerinde önce parmaklarınızla küçük daireler çizin, sonra da daha sert hareketlerle ovmaya başlayın.

Ve sırt bölgesinde önemli olan bir diğer nokta da kürek kemiğidir. Bu bilgileri gerçek anlamda masaj eğitimi almış uzman masöz bayanlar bilmekte olup kürek kemiği keyif veren hassas bir noktadır. Bu bölgeye masaj yapmak için kürek kemiği ile omurga arasındaki alana yoğunlaşın ve parmak uçlarınızla seri hareketler yapın. Yumuşak hareketler daha çok keyif verecektir.

Sırt masajında en önemli nokta olan omurga  noktadır. Omurga kemiklerine masaj yapmamak ve rahatlamayı sağlamak gerekir. Bu tamamen uzmanlık isteyen bir alandır. Dokuya dokunun ve kemiğe dokunmayın. Bu noktada hafif hareketler yapmanız daha sağlıklı olacaktır.

Masöz Bayan Ayak Masaj Noktaları:
Genel olarak ayak masajı o kadar keyiflidir ki, bu masajı yaptıran kişiler  sonrasında hayatlarının en deliksiz ve dinlendirici uykusuna daldıklarını masajcı larına söylerler. En yaygın ayak masajı tekniğine refleksoloji denir. Üstelik refleksoloji, insanın rahatlamak için kendi kendine de yapabileceği bir  yöntemidir.

İnsanın ayağındaki her bir nokta, vücudun farklı bir organını temsil eder. Ve bu yüzden refloksoloji eğiti almak şarttır, Bu noktaları uyararak şifa verilebilir ve en dinmez ağrılar bile geçirilebilir. Bu nedenle  en yatıştırıcı masaj türüdür. Çünkü vücudun tamamına tesir eder. Bu uygulama için 15 dakika yeterlidir. Bu 15 dakika içinde yapmanız gerekenler şu şekildedir:

 

Leave a Reply

 • Masöz Bayan Kime Denir?

  by on 2 Kasım 2018 - 0 Comments

  İstanbul' da ilinde bir çok masaj yapan yerler ve spa merkezleri bulunuyor belli ilçelerde daha çok peki neden bu sektör masaj sektörü ve masöz bayan lar çoğald...

 • masöz ilanları

  Masöz İlanları Uzmanları

  by on 2 Kasım 2018 - 0 Comments

  Bu gün ki makalemize başlamadan önce bilindiği üzere İstanbul ilinde masöz ilanları bulunduğu bir çok web sitesi bulunmakta; Peki ne kadarı sizlere uygun masaj ...

 • masöz istanbul teknikleri

  Masöz İstanbul Teknikleri

  by on 7 Kasım 2018 - 0 Comments

  Masöz İstanbul Sırt Masaj Teknikler: Masaj bilgisi  olmadan iyi bir masaj yapmak mümkün değildir.Bu profesyonellik isteyen bir iştir. Uzman olmayan kişiler  ya...

 • novo

  by on 2 Kasım 2018 - 0 Comments

  Masöz Bayan Ve İlanları İçin Tıklayınız.

 • butik masaj

  Butik Masaj İstanbul

  by on 26 Ekim 2018 - 0 Comments

  Rahatlatıcı bir masaj için özel yöntemlere gerek yoktur. Sizin için hazırladığımız bu rehberi takip ederek, kolayca harika bir masaj yapabilirsiniz. İlk olarak ...